Na co se při plánování a zařizování interiéru nejčastěji zapomíná: rady designéra

Interier 5.jpg Design a interiér

Majitelé při zařizování interiéru často zapomínají na důležité body, které jim pak brání žít v klidu.

Zpravidla je třeba počítat s počtem členů rodiny a věkovými změnami, aby bydlení bylo nejen krásné, ale i pohodlné.

Na co bychom neměli při plánování interiéru zapomínat, nám prozradila Yulia Tychino, odbornice v publikaci sítě BelNovosti v oblasti designu a interiérového designu.

1. Zvuková izolace

Důležitý bod pro obyvatele bytových domů. Je třeba mít na paměti, že zvukotěsné panely se montují nejen na stěny, ale také na strop. Na podlahu můžete položit koberec, není to tak účinné, ale také dokáže pohltit zvuk.

Interiér
Foto: © Belnovosti

2. Výška spínačů

Předpokládá se, že ideální vzdálenost pro umístění elektroinstalace od podlahy je 90-95 cm.Vhodná pro starší lidi a děti.

3. Nábytek

Důležitým bodem je přítomnost ostrých rohů. Za prvé, nábytek se zaoblenými tvary je okem vnímán měkčí. Za druhé, i když to trefíte, následky nebudou tak bolestivé.

4. Sport

Nezapomeňte ponechat kout nebo výklenek, kam můžete zavěsit hrazdu nebo uložit jiné sportovní vybavení. Sport je dobrý pro děti i dospělé. Na své si přijdou i senioři.

5. Bezpečnost

Kromě chytré techniky je třeba myslet na to, jak do interiéru osadit různá čidla, která zaručují bezpečnost bydlení – kouř, úniky vody a další záležitosti.

Musíte také pamatovat na osobní prostor, rekreační a pracovní oblasti, stejně jako místo, kde by se mohla scházet celá rodina, s výjimkou jídla.

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA