Paleta by měla být světlá a jednobarevná: proč malý byt nemusí odpovídat tomuto stereotypu

Komnata 8.jpg Design a interiér

Když se lidé musí potýkat s designem malometrážních bytů, téměř vždy se jim v mysli vynoří myšlenka, že k tomuto účelu lze použít pouze světlé odstíny.

Expertka online publikace BelNovosti, designérka Yulia Tychino, s tímto tvrzením souhlasí jen částečně.

Takže taková technika ve skutečnosti pomáhá, aby byl prostor lehčí, lehčí a vzdušnější, čímž se plocha vizuálně zvětšuje. Kdo má však rád tmavé a hluboké tóny, ani v takové situaci by se neměl vzdávat vlastních preferencí.

Chcete-li, aby místnosti vypadaly větší, použijte jiné metody.

Pokoj, místnost
Foto: © Belnovosti

Do interiéru můžete přidat například velká zrcadla – pokud možno zrcadlit celou stěnu, od podlahy až po strop.

Kromě toho přemýšlejte o otázce osvětlení – v místnosti by neměly být žádné tmavé rohy, takže kromě jednoho lustru visícího ve středu stropu budete potřebovat lampy umístěné v různých oblastech.

Nábytek by měl působit lehce a vzdušně, takže objemné skříně, masivní sedací soupravy a další výrobky tohoto druhu budou muset být ponechány v obchodě.

Místo toho si vyberte modely s nohami, natřenými v barvě stěn – budou se zdát, že se „rozpustí“ ve vesmíru. Průhledný nábytek by byl dobrou volbou.

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA