Bylo pojmenováno 7 potravin, které vám na podzim a v zimě dodají energii

Ovoschi 0.jpg krásu a zdraví

Během chladných měsíců může tělo trpět změnou počasí a nedostatkem slunečního záření.

Mohou začít problémy s hormony. V tomto případě se nálada zhoršuje, chcete tento stav „zajíst“ čokoládou a jinými nezdravými jídly.

Abyste se ale vyhnuli zdravotním problémům, je lepší v období podzim-zima zařadit do jídelníčku nějaké zdravé potraviny.

Jak poznamenala endokrinoložka Antonina Gureeva, rostlinná strava je zvláště dobrá pro vyrovnávání hormonů. Lékař to uvedl v rozhovoru se zástupci publikace Medical Forum.

Zelenina
Foto: © Belnovosti

Nejprve lékař upozornil na důležitost brukvovité zeleniny.

Zelí, brokolice, růžičková kapusta a květák jsou potraviny, které byste na podzim a v zimě neměli ignorovat.

Kromě toho byste do svého jídelníčku měli zařadit lněná semínka, která jsou bohatá na omega-3 mastné kyseliny, vlákninu a antioxidanty.

Nezapomínejte také na zelenou listovou zeleninu, která dodává potřebné množství železa. Nedostatek tohoto prvku negativně ovlivňuje hormony.

Gureeva poznamenala, že v nabídce by měly být také vlašské ořechy. Tento produkt obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které mají pozitivní vliv na mozkové funkce a jsou přirozenými zlepšovači nálady.

V tomto období bude prospěšná i kurkuma, mandlový olej a bobule.

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA