Jezte toto letní ovoce – čistí játra a omládne!

1692456234 Slivi.jpg krásu a zdraví

Levné a dostupné letní ovoce pomáhá prodloužit mládí a zlepšit mnoho zdravotních ukazatelů, včetně čištění jater od toxinů. Ruská odbornice na výživu Dr. Natalia Gridina říká, že modrá švestka je produktem, který pomáhá zachovat mládí.

„Švestky jsou plné antioxidantů a vitamínů C, A, B, které zabraňují stárnutí tělesných buněk,“ říká odbornice.

Sušené švestky – ovoce, které čistí játra

Švestka má navíc velké množství vlákniny, která podporuje růst prospěšné střevní mikroflóry – ta má nejen pozitivní vliv na trávení, ale stává se také výbornou podporou imunitního systému, zlepšuje celkový zdravotní stav. Také díky množství vlákniny a vitamínů pomáhá švestka zlepšit stav jaterních funkcí.

„Pravidelná konzumace švestek má pozitivní vliv na činnost jater,“ říká nutriční specialistka doktor Gridina.

Specialista upozorňuje i na to, že švestky obsahují fruktózu. Pokud máte problémy s váhou nebo cukrovku, měli byste ji konzumovat opatrně, raději se nejprve poraďte se svým lékařem.

Silnější imunita bez léků

Odborník prozradil, v čem dalším jsou sušené švestky pro naše tělo užitečné.

Jsou dobrým prostředkem k prevenci zácpy. Měkká rostlinná vlákna ve svém složení působí jako mírné projímadlo, čistí střeva a zlepšují jejich propustnost.

Tyto plody mají antibakteriální vlastnosti: inhibují salmonelu, patogenní střevní bakterie a chrání před zubním kazem.

Sušené švestky jsou silným antioxidantem, který zbavuje buňky volných radikálů, zabraňuje vzniku onkologických onemocnění, posiluje organismus a zvyšuje imunitu. V lidovém léčitelství se používá při chudokrevnosti, nedostatku vitamínů a oslabeném stavu po operacích nebo těžkých onemocněních.

Jejich konzumace má příznivý vliv na stav lidí trpících hypertenzí. Použití švestek posiluje stěny cév a normalizuje vysoký krevní tlak.

Dr. Angel Kayadzhiev: Oči ukazují všechny nemoci

Vyznačují se množstvím glukózy a vitamínů B – tyto látky příznivě ovlivňují mozkovou činnost, posilují paměť a zvyšují koncentraci. Vitamíny skupiny B podporují nervový systém, zlepšují náladu, odstraňují depresivní stavy a vyrovnávají psycho-emocionální pozadí.

Vitamíny C, E a A v sušených švestkách působí příznivě na zrakovou ostrost.

Sušené ovoce obsahuje vápník a fosfor, které posilují kostní systém, zuby a nehtové ploténky. Lze je použít k prevenci osteoporózy a zubního kazu. A přestože má produkt vysoký obsah kalorií, v malých množstvích je stále zaváděn do dietních menu a používá se jako výživné občerstvení.

Dejte like zdrave.to i na Facebooku, kde najdete mnohem více užitečného a zajímavého čtení!

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA