To je přesně to, co se stane s vaším tělem, pokud sníte příliš mnoho chleba

1533623788 Shutterstock 1023191101.jpg krásu a zdraví

Bulhar nikdy neseděl bez chleba u stolu. Ne náhodou se také říká, že není nic většího než chléb.

To jsou potraviny, které můžeme jíst každý den a být zdraví

Přestože se ale jedná o cenově velmi dostupné a oblíbené jídlo, bez kterého se většina lidí téměř nenají, lékaři varují, že nadměrná konzumace chleba může vést k několika nežádoucím účinkům na naše zdraví.

Jsou to:

Přibývání na váze

Vysoký příjem jednoduchých sacharidů, jako je předem připravené bílé pečivo, může vést především k nechtěnému přibírání na váze.

Zvýšené riziko cukrovky

Také odborníci varují, že nadměrná konzumace pečiva vede ke zvýšenému riziku cukrovky. Totiž potraviny, které obsahují sacharidy, jako je chléb, způsobují zvýšení hladiny cukru v krvi.

Vysoká hladina cukru v krvi může vést k ještě škodlivějším následkům, jako je srdeční onemocnění, ztráta zraku a onemocnění ledvin, a proto je tak důležité mít hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

Způsobuje neustále ucpaný nos a rýma infarkt?

Kožní problémy

Kromě přibírání na váze a vyššího rizika cukrovky, pokud jíme příliš mnoho chleba, můžeme mít problémy se zdravím pokožky.

Vědci zjistili, že konzumace potravin s vysokým glykemickým indexem, jako je samotné bílé pečivo, zhoršuje stav naší pokožky, což vede k tvorbě pupínků nebo akné.

Zácpa

Problémy s trávením jsou dalším průvodním jevem nadměrné konzumace pečiva. Jak lékaři vysvětlují, v důsledku nedostatečného příjmu vlákniny může dojít k poruše fungování trávicího systému, která mimo jiné vede k zácpě./zdrave.to

Dejte like zdrave.to i na Facebooku, kde najdete mnohem více užitečného a zajímavého čtení!

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA