Zapomeňte na kožní vrásky

1625338066 Clipboard04.jpg krásu a zdraví

Odborníci na výživu tvrdí, že správná výživa může zabránit vzniku jemných linek a vrásek a udržet pleť zdravý a mladistvý.Odborníci pojmenovali čtyři potraviny, které je dobré ráno jíst, aby zpomalily stárnutí.

Odbornice na výživu Melissa Mitri radí zařadit avokádo do ranního jídelníčku. Tento produkt je podle ní bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají chránit pokožku před předčasným stárnutím, zmírňují záněty a zároveň pokožku hydratují. Omega-3 také snižují citlivost pokožky na UV záření.

Matka 2 dětí vyprávěla, jak bez námahy zhubla 44 kilo

Výživová specialistka Sarah Chatfield navrhla, aby každý, kdo si chce udržet svou pleť mladou a zdravou co nejdéle, nezačínal ráno kávou, ale sklenicí vody. Tento zvyk pomůže nastartovat proces trávení a udržet elasticitu pokožky na správné úrovni.

Také pro zpomalení procesu stárnutí je dobré jíst ovesné vločky, řekla výživová poradkyně Janet Coleman. Tato cereálie obsahuje beta-glukan, typ rozpustné vlákniny, která podporuje hojení pokožky a opravu imunitních buněk pokožky a buněk produkujících kolagen.

Jako alternativu k ovesným vločkám Mitri navrhl jíst vejce. Obsahují vysoce kvalitní bílkoviny a také vitamín D, který prokazatelně pomáhá udržovat zdravou pokožku. Přidáním potravin bohatých na vitamín D do vaší stravy pomůžete chránit vaši pokožku před poškozením sluncem a snížíte riziko vzniku vrásek.Zdrave.to

Dejte like zdrave.to i na Facebooku, kde najdete mnohem více užitečného a zajímavého čtení!

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA