Ti nakonec odpověděli na otázku, zda je zdravější studená nebo vlažná voda

1518094469 Shutterstock 146471507.jpg Společnost

Všichni víme, jak důležitá je voda pro všechny živé věci. Při narození obsahuje tělo dítěte asi 80 % vody, zatímco v dospělosti je toto množství v průměru asi 60 %.

Když se voda v plastové láhvi stane nebezpečnou k pití

Voda, jejíž teplota je mezi 0 a 3 stupni Celsia, je považována za studenou vodu. Pokud jde o vodu pokojové teploty, obvykle se pohybuje mezi 20 a 25 stupni Celsia.

Voda nás hydratuje a to je důležité z mnoha důvodů. Nabízí se však otázka, co je pro zdraví lepší – studená nebo pokojová voda?

Odborníci doporučují vypít během dne alespoň osm sklenic vody, ale jaké?

Volba vody pokojové teploty nemá žádnou zásadní vědecky prokázanou výhodu, ale v mnoha kulturách je považováno za dobré občas pít teplou vodu.

Naše tělo občas prostě potřebuje studenou vodu – například v horkých letních dnech. Na druhou stranu odborníci radí vypít hodinu až dvě před jídlem sklenici teplé vody.

Naučte se správně chladit

Kdy byste měli pít studenou vodu?

Byla provedena studie, ve které vyšlo najevo, že sportovci, kteří během cvičení pili studenou vodu, měli v průměru nižší tělesnou teplotu a byli schopni zpomalit nárůst teploty během cvičení.

Pokud plánujete běhat v horkých letních dnech, pak je podle odborníků lepší volbou studená voda.

Bez ohledu na vaši preferenci – studenou vodu nebo vodu pokojové teploty – je důležité pít vodu pravidelně a každý den, a pokud jde o její teplotu, vyberte si to, co vás povzbudí k dalšímu pití./Zdrave.to

Dejte like zdrave.to i na Facebooku, kde najdete mnohem více užitečného a zajímavého čtení!

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA