Zbavte se komárů s těmito 5 rostlinami a nepostradatelným domácím receptem

1529563811 Ba20ecbe392d4abfb4f7abdf51e97729.jpg Společnost

Léta se často mění v peklo kvůli invazím komárů nebo jiného nepříjemného hmyzu. Na trhu jsou nejrůznější přípravky a přístroje, které slibují ochranu, ale ve většině případů jsou drahé, plné chemie a neúčinné.

Komáři štípou tyto lidi více, proto

Navíc mohou být zdraví škodlivé.

Co bychom měli v takovém případě dělat?

Abyste své peníze nevyhodili, hledejte přírodní alternativu. Existují rostliny, které jsou schopny odpuzovat hmyz, včetně komárů. Lze je pěstovat na zahradě i doma. Bez ohledu na to, kam je zasadíte – přítomnost vynikajících repelentů máte zaručenu.

Levandule

I když může být těžké uvěřit, že vůně levandule může být odpudivá, pro komáry je. Levandule je také bojovníkem proti molům.

Můžete usušit její květiny a dát je do skříně nebo šatníku. Kromě toho rostlina uklidňuje, zlepšuje náladu a podporuje dobrý spánek.

Komáři poběží jako čert, když na ně použijete tohle

Máta

Máta sama o sobě velmi silně voní, abyste se s ní zbavili hmyzu, je potřeba otřít odkryté části jejích listů.Čerstvá máta dokáže ochránit váš domov i před mravenci a myšmi.

Citronový balzám

Silná citronová vůně této rostliny je podobná repelentu proti komárům zvanému Citronella. Obsahuje speciální látky, které odpuzují hmyz. Rostlina je vhodná pro výsadbu na zahradu nebo balkon, ale myslete na to, že vytlačuje ostatní plodiny.

měsíček lékařský

Měsíčky jsou preferovanou rostlinou, protože jsou nenáročné, odolné vůči chladnému počasí a kvetou po dlouhou dobu. Má ale i další užitečnou funkci – chrání před komáry. Rostlinu lze zasadit kamkoli chcete a její aroma zajistí klid od hmyzu.

Některé barvy oblečení přitahují komáry

Bazalka

Umístěte sklenici bazalky na jídelní stůl a komáři vás nebudou obtěžovat během oběda ani večeře.

Je to vynikající repelent proti hmyzu a také skvělé koření pro mnoho jídel. Mimochodem, rostlina také pomáhá zmírnit svědění po kousnutí komárem. Jednoduše rozetřete pár lístků v dlaních a naneste na kousnuté místo.

Recept na domácí sprej proti komárům

Pořiďte si lahvičku s rozprašovací koncovkou nebo atomizérem. Budete potřebovat bylinku vilínu. Prodává se v lékárnách a bioprodejnách.

Dále budete potřebovat vodu a éterické oleje. Z těch posledních můžete použít kterýkoli z nich nebo v kombinaci – tea tree, citron, máta, eukalyptus, hřebíček, citronová tráva nebo levandule.

Jakmile budete mít všechny ingredience, smíchejte stejné díly vilínu a vody a naplňte lahvičku, ze které budete směs nanášet na pokožku.

Vodní roztok přenese esenciální oleje na vaši pokožku a jejich vůně odpudí komáry a adstringentní vlastnosti vilínu pomohou léčit předchozí kousnutí. /Zdrave.to

Dejte like zdrave.to i na Facebooku, kde najdete mnohem více užitečného a zajímavého čtení!

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA