Jak vyrobit pozlátkový strom: nejlepší nápady pro Nový rok 2024

Elki Iz Mishury 071.webp Všechny novinky

DIY pozlátko strom

Na regálech s novoročním zbožím a v krabicích s prázdninovými potřebami se jistě najdou šumivé, šustící stuhy pozlátka. Tipnete si, že se nejedná pouze o ozdobu vánočního stromku, ale s trochou šikovnosti i o strom samotný?

Podívejte se blíže: plastové „žmolky“ a trny poprášené sněhem mají přece něco do sebe. Dlouhé nitě „deště“, načechraný věnec na pravidelném nebo drátěném základu – jakýkoli formát, který máte, níže najdete vhodnou mistrovskou třídu.

V tomto článku:

Pozlátkový vánoční stromeček

Objemový pozlátkový strom: 2 mistrovské třídy krok za krokem

Drát usnadňuje vytvoření obzvláště realistického řemesla, protože díly perfektně drží svůj tvar a lze je snadno spojovat. Na tento materiál se můžete v kreativních obchodech podívat pod názvem “žinylkový drát” (je potažený především imitací kožešiny, ale najde se i pozlátko).

Vzhledem k tomu, že tyto stromy mají plné větve, mohou být skutečně ozdobeny, pokud vyrobíte nebo koupíte miniaturní odnímatelné hračky se skutečnými spojovacími prvky (háčky jsou vhodné pro nohy ve tvaru smyčky druhého modelu).

Pouze by měly být lehké a drát by měl být tužší – aby pozlátko neklesalo větve nebo se nemačkalo pod prsty. To je zvláště důležité, pokud plánujete používat řemeslo ne tolik jako dekorativní kompozici, ale jako funkční hračku. Práce s takovým materiálem holýma rukama bude trochu náročnější, na skládání budete pravděpodobně potřebovat nástroj.

První vánoční stromeček

DIY pozlátkový strom: mistrovská třída

K výrobě vánočního stromku bez lepidla potřebujete pouze základnu (poměrně široký stojan plus středovou osu) a nůžky nebo drátěnky na řezání materiálu. Je důležité vybrat takovou, která je poslušná a flexibilní. Pokud máte pinzetu, malé kulaté nebo kleště, vyzkoušejte to – možná bude pro vás snazší používat je spíše než prsty.

Jak vyrobit vánoční stromek z pozlátka

Jednoduše naviňte kusy na osu tak, aby konce trčely jako větve, a na kmen dopadá několik pevných zatáček. Prvky byste neměli umisťovat do sudého sloupce nad sebou – přesouvat je, usilovat o šachovnicové pořadí.

Poté přidejte na každou větev další dva výhonky, zašroubujte kratší část. Zkuste je umístit mezi „jehly“ a ne na ně, aby byly spoje méně nápadné.

Výroba vánočního stromku z pozlátka

Objemový pozlátkový vánoční stromeček

Zpočátku můžete řezat dráty různých délek, ale je pohodlnější nezavěsit se na hádání. Po dokončení všech pater zastřihněte nosné větve tak, aby se jejich délka směrem k vrcholu rovnoměrně zmenšila a abyste získali správnou, rovnoměrnou siluetu. Udělejte totéž s větvemi druhého řádu.

Vzhledem k tomu, že vinutí končí v horní části hlavy volným koncem, který se nemá kam schovat a je obtížné jej upevnit, aby nebyl patrný, je velmi žádoucí poskytnout dekoraci. Vršek bude chránit cívky před odvíjením a poskytne estetičtější vzhled.

Druhý vánoční stromeček

Druhý model je vyroben na základě podpěry ve tvaru kužele a větve mají stylizovanější vzhled. K jejich zajištění je nejpohodlnější a nejspolehlivější použít lepidlo (pištole nebo univerzální instantní). Pokud si přejete, můžete práci zkomplikovat, ale obejdete se bez toho. V tomto případě budete muset použít duté tělo (například karton), ve kterém budete muset pro upevnění prvků pomocí šídla udělat malé otvory, kde můžete skrýt konce drátů. Mohou být zkroucené a svázané zevnitř ven.

Princip spočívá v tom, že z kusu drátu vytvarujeme úsek smrkové „sukně“ (několik smyček) a takto zvlněnými úseky vyplníme celý povrch kužele.

Jak vyrobit vánoční stromek ve tvaru kužele

Myšlenka je co nejjednodušší: obalte nadýchanou girlandu kolem kartonového kornoutu – a váš pozlátkový strom je připraven. Aby vinutí zůstalo na místě, přilepte jej. Je zajímavé, že pro elegantní a svěží vzhled má smysl nejprve upevnit velké a těžké dekorace v řadě a poté umístit pozlátko na zapínání. Nebo na malou kapku lepidla zasaďte široké ploché kamínky, mašle, hvězdičky.

Vzor kužele na vánoční stromeček

Takové nadýchané krásky lze vyrobit nejen z pozlátka! Tady jsou další krásné nápady.

Pozlátko strom na zdi

Improvizované přímo na stěnu nebo na přenosné bázi nezaberou místo, ale zdobí místnost. Lesklé pozlátko je perfektní, protože upoutá pohled a dodává slavnostní vzhled, přitom je beztížné, snadno se připevňuje a do interiéru je zcela „bezbolestné“.

Možnosti upevnění do značné míry závisí na obložení stěny. Nejtěžší věc je pro majitele běžných papírových tapet, které se snadno roztrhnou při kontaktu s jakoukoli lepicí vrstvou. Speciální pastovité hmoty na dočasné upevnění, které lze koupit v obchodech s kancelářskými potřebami, často zanechávají na papíře mastné skvrny.

Pokud neexistují žádná taková přísná omezení, můžete obecně použít jakýkoli spojovací prvek, který je pro vás přijatelný: háčky na přísavkách nebo „pavoucích“, špendlíky (musí být přilepeny téměř rovnoběžně se stěnou tak, aby ⅔ nebo více bylo mezi beton a tapetu a zbytek přilepí), připínáčky, běžnou nebo oboustrannou lepicí pásku.

Maskovací páska získává dobré recenze, pokud jde o spolehlivost a nesledovatelnost. Je nereprezentativní, ale velkou mašli nebo jinou ozdobu na něj snadno přilepíte libovolným lepidlem.

Jako opěrné body pro pozlátkový strom můžete použít římsy, rohy skříněk, stávající obrazové hřebíky atd. – takový dekor snese i natažená nit. K montáži můžete použít i pevný trojúhelníkový rám a opřít jej o zeď. Nemusíte to dělat sami, můžete si vzít pár tenkých ramínek.

Co se týče modelů samotných, fantazii se meze nekladou a neobsahují žádné jasné pokyny. Přeložte vnější obrys pozlátkového stromečku, vodorovnou klikatou, symbolizující větve, nebo nechte girlandy padat svisle ve vodopádu (směrem dolů by se měly rozcházet do stran, aby se postava rozšiřovala).

Ozdobte prostor nad postelí vánočním stromečkem ve velikosti dlaně nebo umístěte do obýváku stromeček až po strop, který by se do pokoje nikdy nevešel, kdyby byl objemný. Ponechte minimum dekoru nebo ozdobte osvětlením.

Hlavní věc je, že pokud používáte rozbitné šperky, pak se postarejte o co nejspolehlivější upevnění u každého – může se ulomit například přísavka.

Stejně jako páska, lepidlo často špatně drží na stěnách kvůli prachu (je nepravděpodobné, že povrch očistíte, odmastíte nebo brousíte). Samotný strom můžete obnovit bez potíží, ale dekor může trpět. V tomto ohledu jsou vhodnější kolíky a tlačítka.

Zde je mnohem více nápadů!

Nápady na stolní volumetrické vánoční stromky

Se základními technikami jste se již seznámili v prvních dvou částech. Lze je však implementovat na tisíc způsobů. Přidejte například kudrlinky (nejvhodnější je mít zde kleště, ale můžete na stole natočit spirálu). Nebo položte pozlátkový strom do květináče na válec pokrytý jiným materiálem, abyste vytvořili nohu. Drátěnou spirálu lze z rámu vyjmout – zachová si svůj tvar. Všimněte si, jak odlišně může vypadat vánoční stromek vyrobený z girland s jedním nebo druhým tvarem průřezu, délkou a strukturou pozlátka.

Zajímavé pozlátkové vánoční stromky pro inspiraci

Vytváření takových produktů je hodně zábavné: pozlátkový strom bude v každém případě vypadat jasně a působivě a prakticky nemusíte přemýšlet o následování technologie. Stále však stojí za to vytvořit si v hlavě představu o tom, co byste chtěli nakonec získat, jaká řešení mohou sloužit jako plán „b“, pokud se ukáže, že prvek není dostatečně krásný, a jaká řešení se k sobě hodí .

Proto vás zveme, abyste si prohlédli tyto obrázky a hledali nápady, které vás zaujmou a dokážou vašemu domovu nebo pracovišti dodat novoroční atmosféru.

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA