Jak vyzdobit školu a třídu na Nový rok: nápady pro děti, učitele a rodiče

Kak Ukrasit Shkolu Na Novyj God27.jpg Všechny novinky

Jak vyzdobit školu na Nový rok

Nový rok není jen nejradostnější svátek, je také nejelegantnější. V této době se vše mění: ulice, dvory, nemocnice, byty, obchody, školky a školy. Oblékání školy je obzvlášť důležité, protože na Nový rok se nikdo netěší víc než školáci: přináší jim nejen vytoužené dárky, ale i svátky.

Proto by zde měla být ta nejúžasnější atmosféra. Na novoroční výzdobu nejsou vždy přiděleny finanční prostředky, rodiče různých tříd musí vše organizovat sami, což je ne vždy potěší. Ale není to tak dávno, co nebylo tolik kupovaných šperků a takové věci byly organizovány pouze díky improvizovaným prostředkům a fantazii.

Okenní dekorace
Jak vyzdobit školu na Nový rok? – Prostě. Použít můžete vše, co vám padne do oka: pozlátko přinesené z domova, pohlednice, barevné karty, vatu, déšť, dokonce se pro tyto účely hodí i papír formátu A4.

V tomto článku:

Výzdoba chodby

Chcete-li vyzdobit školu na Nový rok, včetně chodeb, měli byste zapojit děti. Této akce se s radostí zúčastní děti, zejména základní školy, děti 1. až 5. třídy.

Dekorace školní chodby

Nejprve požádejte každého studenta, aby si doma vytvořil plakát nebo plakát a přinesl produkt své práce do školy. Umístěte objemné řemesla na okenní parapety nebo je umístěte do rohů. Pověste krásné podél všech stěn a můžete tam pověsit i drobné dekorace.

Nástěnné noviny na nový rok 2024

Posbírejte všechny pozlátka, které máte, roztřiďte je podle barev a ozdobte horní část stěn a uspořádejte je do něčeho, co připomíná markýzu. Lze zajistit páskou nebo kancelářskými sponkami. Chodby budou na Nový rok prostě zářit.

Nafukovací balonky

koridor

Za druhé, použijte vše, co jste plánovali vyhodit. Pokud máte například starý tyl nebo gázu, nespěchejte je vyhodit. Můžete to udělat s látkou: udělejte krásné vlny a svažte je pozlátkem. Konstrukce může být také umístěna kdekoli: na stěnách, pod parapetem a dokonce i pod stropem.

Samotný strop je na Nový rok vyzdoben sněhovými vločkami nebo deštěm. V předmětu, jako je technika, může třídní učitel a žáci vystřihnout a slepit obrovské množství sněhových vloček, které se připevňují nití nebo zavíracím špendlíkem ke stropu.

Novoroční sklenice

Dnes je velmi módní zdobit sklo různými obrázky se zimní tematikou. To by mohl být obraz Santa Clause s jeho vnučkou, les, zimní hry a zábava. Techniky jako „decoupage“ se výborně používají k dekoraci vnějších skel.

K tomu potřebujete krásné novoroční ubrousky s kresbami Santa Clause, Snow Maiden, sněhových vloček, sněhuláků, které musí být vyříznuty a přilepeny na sklo lepidlem PVA. Silným štětcem opatrně natřeme povrch obrázku stejným lepidlem a posypeme třpytkami. Když dílo zaschne, lepidlo zprůhlední a zůstane jen krásný design. Pro expresivitu musíte nakreslit okraj obrázku, to lze provést pomocí kvaše nebo trubice henny.

třída

Kresby se zimní tématikou se budou skvěle vyjímat i na školním skle. Neméně zajímavá je technika s lepidlem a třpytkami. Vezměte PVA lepidlo a pomocí něj nakreslete vzory, které jsou nahoře posypané třpytkami. Když to vše zaschne, vzory zůstanou velmi podobné kresbám Frosta, které si všichni pamatujeme z dětství. Po dovolené se vše snadno uklidí.Řemesla

Výzdoba foyer

Pro výzdobu foyer se každá škola musí zúčastnit městské akce o nejlepší výzdobu vánočního stromu na Nový rok. Školáci a jejich rodiče vyrábí nádherné hračky různých velikostí a nosí je do školy. Bude vhodné uspořádat výstavní platformy a umístit je na různá místa. Například umístěte stůl do rohu nebo mezi školní okna, ozdobte jej stejnou gázou a pozlátkem a poté na něj nainstalujte řemesla. Bude to zajímavé i užitečné, protože rodiče se svými dětmi jen zřídka něco dělají.

Výzdoba školního foyer na Nový rok

A pokud do svých výtvorů přidáte třpytky, pocit pohádkové dovolené bude ještě reálnější. Sloupy ve foyer a chodbách lze po celé délce obalit pozlátkem a ozdobit deštěm. Ale za žádných okolností „nevylepšujte“ stoupačky a baterie – to je zakázáno pravidly požární bezpečnosti. Požární hydrant a hasicí přístroj musí být také volně přístupné a viditelné. Dřevěnou základnu krabice můžete lehce ozdobit, ale ne sklenici.

Girlanda

Na strop ve foyer na Nový rok používají nejen kapky deště připevněné na vatě, ale také sněhové vločky na bezbarvém vlasci, které jim dodají vzhled vznášející se ve vzduchu. Z modrého, bílého a modrého papíru můžete také vystřihnout malé spirálky do kruhu, získáte „domácího“ hada. Dobře se hodí průhledné korálky na nitích, které budou svým vzhledem připomínat rampouchy. Vlastně je má doma každé dítě, zvláště dívky.Vánoční koule na vlasec

Výzdoba montážní haly

Montážní hala zaujímá ústřední místo v každé dovolené a ještě více při oslavě Nového roku. Zde byste se měli snažit co nejlépe. Do této problematiky se ale musí zapojit i celá třída. Chcete-li stimulovat práci, vyhlašujte soutěž a udělujte diplomy a certifikáty za nejlepší kreativitu; dnes je to důležitější než kdy jindy.

Scéna

Novoroční dekorace

Velké balónové figurky nebo řemesla, které děti vyrobí společně se svými rodiči, budou v montážní hale vypadat skvěle. Například sněhuláci: mohou být vyrobeni pomocí nití, lepidla a kuliček.

Sněhuláci z nití a kuliček

Nafoukněte tři balónky různých velikostí. Pokud by podle plánů měl sněhulák na Nový rok stát na podlaze, musí být míč okamžitě zatížen, například těžkými podložkami nebo kameny, a poté nafouknut. Pro závěsné hračky nemusíte dělat nic. Opatrně zabalte bílou nit do kruhu, vrstvu po vrstvě, každou vrstvu natřete lepidlem PVA. Kulička by měla prakticky zmizet pod sítí nití. Osušte, poté vezměte suchou kuličku do rukou, propíchněte ji jehlou, opatrně odstraňte zbytky kuličky, v rukou vám zůstane jen kulička. Kuličky k sobě sepnete nitěmi, ozdobíte třpytkami a flitry. Z barevného papíru srolujete nos a vystřihnete oči, vše přilepíte dvojitou páskou.

Kuličky nití

Věnec z nití

Sněhuláci z nití

Řemesla tohoto typu nejsou drahá a velmi krásná. Na stejném principu můžete vyrobit koule na vánoční stromek (strop), vánoční věnce (z koulí klobás) a zvonky. Zvony jsou vyrobeny trochu složitější, ale docela přístupné.

Zvonky na lahve

Pro zvonky budete potřebovat plastové lahve jakékoli velikosti. Z hrdla se odstraní potřebná délka (obvykle 15 cm) a láhev se odřízne. Spodní část se vyhodí (nebo se použije jako šálek). Výsledkem je téměř hotový zvoneček, zbývá ho jen ozdobit kvašem a nalepit třpytkami. Poté uvažte krásnou mašli na základně, těsně pod korkem.

Mimochodem, luky jsou obecně univerzální dekorací: lze je připevnit jak na vánoční stromeček, tak na stěny. Jejich výroba je snadná a jednoduchá. Doprostřed uvažte kousek látky nebo fólie a mašlička je hotová!

Výzdoba třídy na nový rok

Vánoční výzdoba třídy je oblíbenou činností všech studentů, ale opět by jim to nemělo být dovoleno dělat bez dozoru dospělých.

samolepky na zeď

Kluci si mohou předem připravit velký novoroční plakát s osobními fotografiemi. Ale protože je naším tématem Nový rok, musí si každý kluk vystřihnout červenou čepici a každá dívka modrou čepici, jako má Sněhurka. Ozdobte plakát sněhovými vločkami a jiskrami a napište pár krátkých blahopřání pro celou třídu, učitele a rodiče. Rozhodně musíte desku ozdobit zavěšením pozlátka po jejím obvodu. Na strop ve třídě je lepší nic nelepit, aby to vše nepadalo na žáky a neodvádělo pozornost od vzdělávacího procesu.

Novoroční školní třída

Okno

Novoroční výzdoba

  • Okna třídy mohou být zdobena šablonovými bílými vzory, ale jen trochu. Světlo musí do třídy pronikat v dostatečném množství.
  • Skříňky se dobře hodí k dekoraci. Mohou být zdobeny a malovány podélně nebo příčně. Ale opět z bezpečnostních důvodů by na samotných skříních nemělo být nic.
  • Květiny (mimochodem i ty jsou ve školách již nějakou dobu zakázány) se skvěle hodí k maskování každého svátku. Mohou být také ozdobeny malými ručně vyrobenými ozdobami na vánoční stromeček.

Školní řemesla

A na dveře každé třídy je můžete pověsit z šišek nebo jiného materiálu. Nechte chlapy soutěžit: vyhlaste soutěž o nejkrásnější věnec.

Jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak dětem dopřát prázdniny a opravdové překvapení, je vyzdobit dveře jejich tříd. Stačí barevný papír a trocha fantazie.

DIY vánoční věnce

Novoroční věnec lze vyrobit ze smrkových nohou a drátu, úhledně svázaných dohromady v kruhu, zdobených pozlátkem a malými ozdobami vánočního stromku.

Můžete si vyrobit i věnec. Chcete-li to provést, musíte vzít 1 kilogram mouky a 1 kilogram soli, to vše smíchat s asi 500-700 mililitry vody a po důkladném promíchání ji použít pro řemesla. Jako základ berou lepenku: vystřihněte kruh, vystřihněte vnitřní kruh, abyste vytvořili koblihu. Těsto je rozděleno na dvě části 1:3. Většinu těsta položte do kruhu na kartonový základ. Vyrovnejte ji rukama namočeným ve vodě, aby byl povrch hladký.

Slané těsto

Zbylé těsto použijeme na výrobu ozdob. Nejprve uválejte pár kuliček, udělejte pár mašliček atd. Připevněte je k povrchu donutu. Shora pomocí lisu na česnek musíte vytlačit kudrlinky po celém obvodu kruhu a vše lehce přitlačit tak, aby vzory těsně seděly. Takový výtvor musíte péct v troubě, jako běžný koláč, při 180 stupních. Hotové výrobky jsou malované a zdobené jiskrami. Věnce můžete vyrobit i z jiných materiálů.

Něco málo o bezpečnosti

Při zařizování školy byste neměli zapomínat na to nejdůležitější: bezpečnost dětí. Nejde totiž hlavně o to, jak třídu vyzdobit, ale jak dětem neublížit. Pokud používáte barvy, neměli byste se nechat unést více než pomocí běžného kvaše. Barvy na vitráže musí být od prověřené firmy, bez zbytečných pachů.

Každý připevněný korálek, stejně jako dekor z filmu, musí dobře držet, aby po něm mladší ročníky neuklouzly. Dospělí nebo děti by měli pod dohledem věšet novoroční výzdobu do školy, zejména na vysoké stěny a stropy, protože jakýkoli neobratný pohyb může vést ke zranění.

hala

učitelský úřad

nápady na výzdobu třídy

okno

mladší školáci vyzdobili třídu

šatna ve škole na nový rok

fotografie

nápady pro učitele

rybí kost

deska

nápady pro studenty a učitele na Nový rok

Krásná

stoly

papírový dekor

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA