Salát „Náramek z granátového jablka“: recept krok za krokem s jasnými fotografiemi

Granatovyj Braslet.jpg Všechny novinky

„Náramek z granátového jablka“ s kuřecím masem je salát, který se na naše stoly dostal teprve nedávno, ale již si získal obrovskou oblibu. To není vůbec překvapivé! Koneckonců, salát je tak chutný a krásný, že se snadno stane nejdůležitější ozdobou každé dovolené.

„Náramek z granátového jablka“ s vlašskými ořechy lze také připravit pro podávání na novoroční stůl. V tuto kouzelnou noc bude vypadat fantasticky a bude tvořit nádherný kontrast se zářivými dekoracemi a mandarinkami, které jsou na tomto svátku vždy přítomné!

Mnoho žen v domácnosti také přidává sušené švestky do „náramku z granátového jablka“. Díky tomu je chuť pokrmu ještě hlubší a jasnější. Tuto přísadu lze umístit na vrstvu kuřete.

Ingredience:

  • Vařené kuře – 200 g;
  • vařené brambory – 2 ks;
  • vařená vejce – 2 ks;
  • granátové jablko (velké) – 1 ks;
  • vlašské ořechy – 50-80 g;
  • vařená mrkev – 1 ks;
  • majonéza – 200 g;
  • sůl – 1 špetka.

Vaření krok za krokem

Nejprve musíte vzít plochou misku a do jejího středu umístit obrácenou sklenici. Předvařené brambory je třeba oloupat a nastrouhat na hrubém struhadle. Umístěte směs ve formě kroužku kolem sklenice.

Bramborovou vrstvu potřete malým množstvím majonézy.

Ostrým nožem nasekáme vlašské ořechy na malé kousky a posypeme je navrch. Ořechů nemusíte brát příliš mnoho, jinak „přebijí“ celou chuť salátu.

Vařené kuře je třeba rozebrat na vlákna a opatrně položit kolem sklenice.

Kuře je třeba mírně osolit a lehce namazat majonézou. Pro větší chuť salátu můžete použít i trochu mletého černého pepře.

Předvařenou mrkev nastrouháme na hrubém struhadle a dáme do další vrstvy.

Slepičí vejce natvrdo je také třeba nastrouhat a poté položit na vrstvu mrkve.

Povrch hustě potřeme majonézou.

Uvařenou řepu oloupeme a nastrouháme.

Řepu potřeme silnou vrstvou majonézy a posypeme semínky granátového jablka. Čím větší je granátové jablko, tím chutnější a krásnější bude salát „Náramek z granátového jablka“.

Krásné novoroční jídlo je připraveno! Příjemnou dovolenou!

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA