Příznaky, které naznačují přítomnost cukrovky ráno

1516696162 Shutterstock 530528140.jpg Všechny novinky

Diabetes je chronická metabolicko-endokrinní porucha, především metabolismu sacharidů, která je způsobena nedostatkem inzulínu nebo sníženou citlivostí na inzulín. Je charakterizována trvale zvýšenou hladinou krevního cukru (hyperglykémie) a určitými akutními a chronickými komplikacemi.

Lékař varuje před nebezpečím módy zhubnout pomocí léků na cukrovku

Mnohé z časných příznaků cukrovky jsou méně nápadné. Nebo vůbec neexistují. Tato nemoc se často nazývá „tichý zabiják“.

Podle lékařky Iriny Andreevové však existují příznaky, které se objevují ráno a mohou tento stav vyvolat na poplach.

Umírání ve spánku: Lékaři vyjmenovávají asymptomatická onemocnění, která nás mohou zabít

Jde o sucho v ústech a v krku. Měli by osobu upozornit, že je čas udělat průzkum. Přitom u dětí může být známkou toho, že je problém, po ránu mokrá postel. Signalizuje možnou dehydrataci.

Existuje také řada dalších příznaků, které mohou na přítomnost takového onemocnění poukazovat: nespecifická únava, ospalost, rozmazané vidění, sexuální potíže, špatné hojení drobných ran, ale i plísňové infekce a vředy.

Současně příznaky prudkého zvýšení hladiny cukru v krvi mohou být žízeň, únava, změna tělesného pachu. I jim je třeba věnovat pozornost./Zdrave.to

Dejte like zdrave.to i na Facebooku, kde najdete mnohem více užitečného a zajímavého čtení!

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA