Čtyři nemovitosti ve vlastnictví Aretha Franklin v době své smrtibude rozdělena mezi své čtyři syny měsíce poté, co porota rozhodla, že závěť z roku 2014 sepsaná Arethou Franklinovou, nalezená mezi polštáři jejího gauče, nahrazuje ručně psanou závěť z roku 2010, která byla nalezena zamčená ve skříni.

Soudce, který se zabýval Arethinou pozůstalostí, řekl, že splní poslední přání královny duší, uvedená v její závěti z roku 2014, do rozdělil svůj majetek mezi své syny.

Závěť byla nalezena poté, co zpěvaččina neteř Sabrina Owensová prohledala svůj dům na předměstí Detroitu kvůli dokumentům po Franklin zemřel na rakovinu slinivky v roce 2018 bez formální vůle.

Arethin syn Kecalf Franklin dostane nemovitost, kde byly nalezeny závěti. V roce 2018 byl oceněn na 1,1 milionu dolarů, ale jeho hodnota vzrostla.

Její syn Edward Franklin dostane další nemovitost ze závěti z roku 2014 a její syn od producenta Teda Whitea – Ted White II obdrží částku utrženou za majetek své matky, který se prodal za 300 000 dolarů.

Čtvrtá nemovitost v hodnotě více než 1 milion dolarů bude pravděpodobně prodána a výtěžek rozdělen mezi její čtyři syny, včetně Clarence Franklina, který žije v zařízení pro asistované bydlení.

Objev dvou ručně psaných závětí měsíce po smrti Arethy Franklinové vedlo ke sporu mezi jejími syny o to, co chtěla jejich matka udělat se svými nemovitostmi a dalším majetkem, uvádí Telegraph.

V obou závětích Franklin říká, že její čtyři synové se budou podílet na příjmu z její hudby a tantiémách. Ale ve verzi z roku 2014 je jako účinkující uveden Kecalf Franklin. Ted White byl uveden jako umělec na verzi 2010.

Dalším požadavkem v její závěti z roku 2010 je, že Kecalf, 53, a Edward, 64, „musí absolvovat obchodní kurzy a získat certifikát nebo diplom“, aby mohli těžit z jejího majetku. Toto ustanovení bylo ze závěti Arethy Franklinové z roku 2014 odstraněno.

Závěť z roku 2014 se špatně čte a obsahuje klikyháky a kresbu smajlíka vedle jejího podpisu.

Sledujte nejnovější zprávy s BLITZ a na Telegramu. Připojte se ke kanálu zde