Bulharsko hostí Světový kongres o echokardiografii a multimodálním zobrazování

1695297019 379636926 289382313841873 8153128044579062671 N.jpg Všechny novinky

Na Světový den srdce, 29. září, přijíždějí do Sofie přední odborníci v oblasti kardiologie a kardiovaskulárního zobrazování. XXVIII Světový kongres v echokardiografii a multimodálním zobrazování. Směrodatná vědecká akce se bude konat od 29. září do 1. října 2023 v hotelu Millennium v ​​Sofii z iniciativy doc. Asociace pro kardiovaskulární zobrazování. Asociace je organizátorem mezinárodního lékařského fóra ve spolupráci s International Association of Cardiovascular Ultrasound. Bulharsko již podruhé hostí jednu z nejvýznamnějších akcí v oblasti echokardiografie a multimodálního zobrazování na světě.

Na fóru budou prezentovány nejnovější úspěchy a aplikace inovativních technologií v echokardiografii a dalších zobrazovacích metodách pro diagnostiku a prevenci kardiovaskulárních onemocnění – studie s nukleární magnetickou rezonancí a počítačovou tomografií srdce. Osobně i virtuálně se zúčastní více než 1000 odborníků z celého světa.

Předseda XXVIII Světového kongresu je prof. Navin Nanda, profesor medicíny a kardiovaskulárních chorob, ředitel echokardiografické laboratoře na University of Birmingham, Alabama, USA. Robotika a umělá inteligence v kardiovaskulárním zobrazování je jedním z hlavních témat, která prof. Nanda na kongresu představí. V rámci programu kongresu Dirigovat bude Prof. Navin Nanda praktické kurzy 2D a 3D echokardiografie. Prof. Nanda je autorem více než 1000 publikací, 8 učebnic o echokardiografii, z nichž 3 byly přeloženy do francouzštiny, němčiny a italštiny. Ve své kariéře uskutečnil přes 2000 prezentací na mezinárodních fórech a více než 300 kardiologů zahájilo pod jeho vedením kariéru v oblasti echokardiografie.

Prof. Natesa Pandian z Tufts University, Boston, USA, bude držet praktický kurz pomocí dopplerovské echokardiografie a seznámí účastníky s novinkami a specifickými technikami v dopplerovském hodnocení srdce. Tématem jeho přednášky v programu kongresu je dopplerovská echokardiografie u chlopenní regurgitace (děravá srdeční chlopeň). Výzkumná činnost pandiana je režírovaný k neinvazivní diagnostice chlopenních onemocnění. Je průkopníkem v oblasti hemodynamického hodnocení funkce komor a dopplerovské diagnostiky. Pandian je vynikajícím odborníkem v oboru echokardiografie, zavolal na obtížné vyhodnotit echokardiografické případy.

V rámci Světového kongresu echokardiografie bude o den dříve 28. září slavnostně zahájena výstava fotografií v Open Air Gallery Národního paláce kultury (Cabana Cinema Alley) „Tváře ženského srdce – prevence kardiovaskulárních onemocnění u žen“. Výstava představí 27 zajímavých a oblíbených žen různých profesí a věkových kategorií s důrazem na prevenci, péči o srdce a minimalizaci rizik kardiovaskulárních onemocnění a úrazů žen v různých fázích jejich života.

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA