Akademie módy, jejímž předsedou je prof. Ljubomir Stoykov, uspořádala stylovou a exkluzivní akci k udělování nejuznávanější ceny za módu v Bulharsku „Zlatá jehla 2023“, ve které byly tradičně hlavními prvky krása, půvab a styl.

Prestižní cenu „Designér roku“ získala Radostina Dolapchieva, která je již trojnásobnou držitelkou ceny. Cenu „Módní dům roku“ získal Radichev s návrhářem Stoyanem Radichevem.

Sošku za „Unique Fashion“ získala Albena Alexandrova – návrhářka „Shaggy Garge“ a čtyřnásobná vítězka ceny.

V kategorii „Celkový přínos“ získala cenu Elena Cristiano a Lia Kamenová převzala cenu za „Nejlepšího mladého designéra“.

V letošním roce byly představeny i dvě nové kategorie – „Dětská móda“, ve které byla oceněna Dr. Rositsa Rangelová – návrhářka módního domu RoRa „Zlatá jehlice 2023“ a „Umělecká móda“, vítězem se stal Axel Hardy, který již jednou obdržel cenu.

Kiril Chalakov byl již počtvrté oceněn v kategorii „Fashion Makeup Artist“.

Profesor Ljubomir Stoykov – předseda Akademie módy se ve svém uvítání zaměřil na řadu vrcholných okamžiků v historii Zlaté jehly, souvisejících s čestným předsedou Davidem Pizanti z Paříže as Donkou Ganevou – prvním předsedou Zlaté jehly. Academy of Fashion, s legendární Brigittou Cholakovou a s princeznou Miriam Ghazi.

Vedle toho upozornil: „Dnes může být slavná Dostojevského věta, že krása spasí svět, renovována a stát se „Svět musí zachránit krásu!“, protože krásné a vznešené jako estetické kategorie jsou neuvěřitelně ohroženy kýčem, falešností a nahrazení skutečných hodnot mentees a náhradníky. Do značné míry záleží na módě a módním designu. Těším se, že budu svědkem moderních, originálních a stylových děl, udržovaných v duchu krásné a udržitelné módy. Ať žije bulharský styl!“

Ocenění návrháři převzali sošku „Golden Pin“, kterou vyrobil kultovní bulharský klenotník Angelo Krasini, a předseda Akademie módy předal certifikát všem vítězům Výročních cen Akademie módy. Ceremoniálu se zúčastnili předchozí vítězové ceny „Zlatá jehla“ v různých kategoriích: Stoyan Radichev, Radoslava Lazarova a Dilyana Mateeva.

Violina Marinova – členka představenstva DSK Bank, předala Lii Kamenové certifikát na tradiční zvláštní peněžní ocenění banky v kategorii „Nejlepší mladý designér“.

Mezi účastníky ceremonie byli také Mariyan Kutev – obchodní ředitel DS Automobiles, Pepa Veleva – předseda správní rady Open Space Foundation, Gergana Tsanova – provozní ředitelka Mi Amante Professional, Valeriya Veleva – šéfredaktorka „Epicenter“ a vítězka ceny „BG Fashion Icon“ Akademie módy, Niki Kanchev – televizní a rozhlasová moderátorka, a vítězka ceny „BG Fashion Icon“ Kristina Patrashková – šéfredaktorka „Filter“ “ magazín, komentátor pořadu „Na Kafe“ na TV Nova a vítěz ceny „BG Fashion Icon“, Niki Sotirov – herec, režisér, producent a vítěz ceny „BG Fashion Icon“, Maria Georgieva – Savova – redaktor – šéfka časopisu ELLE Bulgaria a vítězka „BG Fashion Icon“, Ivelina Kuncheva – televizní moderátorka Nova TV a Nova News a Mila Zaharieva – předsedkyně International Fashion Connection a návrhářka La Cara Mi Exclusive.

Po oficiálním ceremoniálu měli ocenění módní návrháři individuální prezentaci s kolekcemi a uměleckými vystoupeními připravenou speciálně pro revuální podívanou výročních cen Zlatá jehla 2023.

Čestné certifikáty byly uděleny účastníkům gala revue-spektáklu za zásluhy a přínos pro bulharskou módu a mezinárodní vystoupení rodilých návrhářů a stylistů.

Mezi VIP hosty vynikli bystří představitelé kultury, umění, medicíny a byznysu, mezi nimi: velvyslanec Italské republiky u nás – H.E. Giuseppina Dzara, Marianna Micheli – prezidentka Mad Mood Milano Fashion Week, Ralph Bartolait – CEO bTV, Prof. Yonko Mermerski, Prof. Georgi Rachev, Prof. Iva Hristova, Assoc. Dr. Manol Sokolov, MD, Silvia Azdreeva, Christina Dimitrova , Pavel Tsvetkov, Desislava Kravaeva, Judy Halvadzhiyan, Christina Bobokova, Natalia Gurkova, Elena Karakoleva, Esil Duran, Irina Papazova, Gabriela Karchina, Elen Koleva, Zhana Zhekova, Prof. Yordanka Chernaeva, Pepa Popova-Kaneva, Anna Marinova a Rumyana ostatní.

V čele této okouzlující události byla Geri Doncheva Yankov, která zazářila v šatech od Alegra a Stoyan Radichev.

Revue-podívané se zúčastnily některé z našich nejoblíbenějších modelek: Veronika Stefanova – Miss Bulgaria World 2017 a tvář „Golden Needle 2021“, vítězky titulu „Miss Bulgaria“ Rosi Ivanova, Marina Voikova, Alexandra Krasteva, Tedora Mudeva, dále Elisaveta Stoyanova – Gareva, Eva Zaharieva – Miss Veliko Tarnovo, Antoineta Boyanova, Madlena Ivanova a další.

Na přehlídkovém mole Zlatá jehla předvedla nádherné outfity také charismatická televizní moderátorka a herečka Maria Ignatova. V pořadu vystoupily folkové zpěvačky Lidia a Bisera, které předvedly svou novou píseň „Podívej se na mě, zlato“.

O make-up a vlasy se postaral kosmetický salon V&A Glamour a tým profesionálních vizážistů MAC Cosmetics. Slavnostní předávání výročních módních cen bylo zakončeno vynikající koktejlovou párty.

Sledujte nejnovější zprávy s BLITZ a na Telegramu. Připojte se ke kanálu zde