West Ham se Součkem a Coufalem otočil derby a vyhrál na hřišti Tottenhamu

Spurs pitom byli v prvnm poloase lep a v 11. minut se dky hlavice Cristiana Romera po rohu dostali do veden. Krtce ped pestvkou si navc mlem vstelil hostujc kapitn Kurt Zouma vlastn gl, ale jeho obrann zsah zastavila ty.

V 52. minut West Ham vyrovnal, kdy se k Jarrodu Bowenovi astn odrazil m po stele Mohammeda Kuduse. Bowen se stal tetm hrem v historii Premier League, jen skroval v sedmi venkovnch zpasech za sebou. Ped nm to dokzali Robin van Persie (9) a Sergio Agero (7).

Rozhodujc branku vstelil v 72. minut James Ward-Prowse po zmatku v domc obran, kter zpsobil slabou malou dom Destiny Udogie. Ward-Prowse nejprve naplil ty a pot si svou stelu sm dorazil do przdn branky.

Miguel Almiron (vpravo) z Newcastlu v souboji s Vitalijem Mykolenkem z Evertonu.

Everton porazil 3:0 Newcastle a opustili sestupov psmo, do nho klesl v listopadu po odpotu 10 bod za poruen finannch pravidel. United, kterm chyb dvanct hr kvli zrann, zstali v tabulce sedm.

Everton rozhodl o vhe nad astnkem Ligy mistr dky glm v zvren tvrthodin. Liverpoolsk tm vyuil chyb anglickho reprezentanho obrnce Kierana Trippiera, jen na prav stran dvakrt piel o m, a Dwight McNeil v 79. a Abdoulaye Doucour v 86. minut zakonili akce stelami do st Martina Dbravky. Vhru domcch peetil v est nastaven minut prvnm glem v Premier League portugalsk tonk Beto.

Newcastle tak v tto sezon prohrl u pt zpas, stejn jako v celm minulm ronku, kdy skonil tvrt. Everton se po tet vhe ze ty utkn posunul na sedmnct msto bod nad sestupov psmo, v nm figuruj novci Luton, Burnley a Sheffield.