Může být správná výživa levná: odborníci na výživu odhalili triky

Img 8475 1.jpg diety

Mnoho lidí, kteří se právě rozhodli vyzkoušet zdravé stravování, může být překvapeno, když si předběžně spočítají plánované výdaje za jídlo.

Faktem je, že populární doporučení berou v úvahu hlavně drahé produkty.

Proto se zdá, že správná výživa je pro bohaté „zábava“.

Je to skutečné

Hodně záleží na vašich znalostech o složení potravin a prospěšných vlastnostech produktů. Díky tomu můžete najít důstojnou náhradu za oblíbené drahé možnosti.

výživa
Foto: © Belnovosti

Ne každý například ví, že pohanka je skoro stejně dobrá jako quinoa, ale toto zrno je mnohými považováno za skutečnou superpotravinu.

Můžete tedy jíst zdravě podle svého rozpočtu.

Jak můžete ušetřit peníze za správnou výživu

Divili byste se, jak drahé je nezdravé jídlo

Místo kupování láhve nezdravé sladké vody je lepší koupit si obyčejnou. Stojí mnohem méně. Místo kupování balené šťávy byste měli věnovat pozornost stejným plodům. Cena bude stejná.

Místo škodlivých klobás a klobás je lepší koupit tofu nebo kuře: náklady budou stejné.

Pokud si spočítáte, kolik může stát nezdravé jídlo. Za tyto peníze si můžete koupit něco užitečnějšího, říkají odborníci.

Seznam levných a zdravých produktů

Existují základní potraviny, které lze připravovat průběžně. Patří sem všechny odrůdy obilovin a luštěnin. Mezi zelenina patří řepa, cibule, mrkev, tuřín, celer, zelí a dýně.

O něco dražší jsou brokolice, květák, sladká paprika a chilli. Nezapomeňte na okurky a rajčata, zejména v sezóně.

Ovoce a bobule by také měly být ve stravě každý den. V létě můžete zmrazit ty produkty, které by byly drahé v zimě a na podzim.

Jablka jsou ideálním ovocem pro šetrné hospodyňky. Jsou levné po celý rok.

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA