„Neškodné“ bolesti, které varují před smrtelnou nemocí

1531465105 Shutterstock 1065777830.jpg Společnost

Pravidelné prohlídky jsou nesmírně důležité pro prevenci a včasné odhalení závažných onemocnění a také pro rozpoznání příznaků, z nichž některé se zdají být zcela neškodné.

Pokud se to stane vašim rtům, běžte k lékaři

Drobné neduhy jsme často zvyklí ignorovat, zvláště pokud nám příliš nezasahují do běžného života. Ukazuje se však, že i před nimi se musíme mít na pozoru.

Příznaky, které se zprvu zdají neškodné, jako je zácpa, nadýmání a další zažívací a žaludeční potíže, mohou ukazovat na malignity, včetně rakoviny vaječníků, jedné z nejsmrtelnějších gynekologických rakovin.

V roce 2020 bylo celosvětově postiženo tímto typem rakoviny 313 000 žen. Úmrtnost výrazně ovlivňuje i to, že je toto onemocnění odhaleno příliš pozdě, to znamená, že ženy chodí k lékaři až v pokročilém stadiu, protože rané příznaky jsou velmi matoucí a nesouvisí s gynekologickými problémy.

Vědci: Souvislost mezi orální láskou a rakovinou hrdla je stále zjevnější

„Stává se, že pacienti mají gastrointestinální potíže a léčí se týdny v ordinacích praktických lékařů nebo u gastroenterologů. Pokud však po třech čtyřech týdnech léčby gastrointestinálních potíží nedojde ke zlepšení a žena je v menopauze, měla by navštívit gynekologa, protože příčina jejích potíží může být jinde,“ varují gynekologové./Zdrave.to

Dejte like zdrave.to i na Facebooku, kde najdete mnohem více užitečného a zajímavého čtení!

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA