Tato změna jazyka prozrazuje demenci

1594233815 Shutterstock 299375501.jpg Společnost

Detekce demence v její rané fázi může snížit utrpení pacientů. Ačkoli mnoho projevů tohoto stavu je neurologických, nedávná studie ukazuje, že změny objemu mozku mohou ovlivnit svalovou hmotu jazyka.

Lékaři upozorňovali na zjevné známky onemocnění jater

„Nedávná studie naznačuje, že svalová hmota jazyka může souviset s šedou hmotou a objemem hipokampu u pacientů s demencí s Lewyho tělísky,“ říká neurovědkyně Dr. Alexandra Alekhina.

Ale vědci také poznamenávají, že budou zapotřebí další studie, aby se prozkoumal rozsah a význam tohoto spojení.

„Sarkopenie je spojena s poklesem kognitivních funkcí, nástupem demence a dalšími nepříznivými důsledky,“ vysvětluje Dr. Alekhine. Sarkopenie je definována jako ztráta hmoty a síly kosterního svalstva v důsledku stárnutí.

Extrakt ze stévie snižuje příznaky onemocnění jater

„Tyto stavy sdílejí společné mechanismy s neurodegenerací – hlavně spojenou s chronickým zánětem, u kterého se ukázalo, že souvisí s podvýživou a změnami ve složení těla, včetně snížení svalové hmoty.“

Studie zaměřené na svalovou funkci již dříve prokázaly souvislost mezi redukcí svalové hmoty, atrofií šedé hmoty a kognitivním poklesem.zdrave.to

Dejte like zdrave.to i na Facebooku, kde najdete mnohem více užitečného a zajímavého čtení!

multidvdorg

Jsem novinář se specializací na poskytování užitečných rad veřejnosti. Můj profil je zaměřen na sdílení praktických informací, které vám mohou pomoci v různých oblastech života.

Rate author
GARUDA